Jacks or Better – kombinacja pokera i jednorękiego bandyty

Video Poker to specyficzne połączenie tradycyjnego dobieranego pokera i prostej gry slotowej, które pojawiło się na rynku już w 1970 roku. Jest kilkanaście różnych interesujących odmian video pokera, z których warto wspomnieć m.in. o Draw Poker, Triple Deuces i Double Double. Największą popularność wśród doświadczonych graczy zdobyła jednak odmiana Jacks or Better.

Reguły gry w video pokera są podobno do zasad klasycznego pokera, tylko nieco uproszczone. W skrócie: po wybraniu opcji „Deal” otrzymujemy pięć kart, których dowolną ilość możemy wymienić. Celem gracza jest dobranie takich kart, które zapewnią zwycięski układ, czyli przynajmniej parę waletów. Wysokości wygranych można śledzić na tabeli wypłat – w każdym serwisie kasynowym jest ona inna, mogą się one różnić także w konkretnych wariantach pokera wideo.

Oczywiście Video Poker oferuje funkcję gamble charakterystyczną dla maszyn jednorękiego bandyty. Daje nam ona możliwość pomnożenia wygranej i w skrócie polega na odgadnięciu koloru zasłoniętej karty. Opcja bonusowej gry uaktywnia się zawsze po wygranej rundzie, jednak nie jest obowiązkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *